Voldikkardinad (plisseerkardinad)

Harmtex kardinasalong pakub voldikkardinaid kliendi soovitud mõõdus ja materjalis.

Pakume nii läbikumavatest, poolpimendavatest kui ka pimendavatest tekstiilmaterjalidest voldikkardinaid. Materjalide värvivalik on pastelsetest ja naturaalsetest toonidest värvikirevate ja kirjudeni, luues võimaluse disainida erinevaid ja omanäolisi interjööre.

5F4530E1-E3BA-4A55-BFE3-4FE903BC82D3_1_201_aMõned näited HarmTex salongi poolpimendavate volikkardinate materjalidest:

 • Kõige lihtsam materjal on mõlemalt küljelt ühte värvi ja matt kangaga. Sõltuvalt värvitoonist peegeldavad need tagasi kuni 57% UV kiirgust. 
 • Metallik-kangas on kergelt sätendav, pigem matt kui läikiv, mõlemalt küljelt sama värvi ning peegeldades tagasi kuni  65% UV kiirgust.
 • Säravate triipudega kangas on ühelt poolt matt, teiselt poolt sõltuvalt värvitoonist metalse või pärlja läikega. Hästi kerge kangas, kuid sellest hoolimata varjab valgust hästi ja lisaks peegeldab UV kiirgust tagasi kuni  60%.
 • Kortsukangas näeb välja nagu vahatatud jaapani siidipaber. Olles kõige kergem materjal pakutavate hulgas, peegeldab tagasi siiski kuni 52% UV kiirgust. Sellele kangale pakutakse ka täiendust, mille sisekülg on matt ja väliskülg on töödeldud pärlendavaks. Selline täiendus tõstab materjali UV kiirguse peegeldamisvõimet kuni 60%-ni.
 • Meekärje-nimeline  kangas on kahepoolne, välisküljelt jääb näha pehme valge pind, sisemine külg värviline ja matt. Kahe kangakihi voltide vahele tekivad meekärje-kujulised õhukambrid, mis stabiliseerivad temperatuuri. Sellisel kardinal ei ole vertikaalseid nööre ega auguridasid näha

Mõned näited HarmTex salongi pimendavate volikkardinate materjalidest:

 • Kõige suuremat pimendamisefekti andev kangas on toapoolselt küljelt matt, tagumiselt küljelt valge või sama värvi, ning peegeldab tagasi kuni 75% UV kiirgust.
 • Meekärje-nimeline  kangas on kahepoolne, kanga tagumine külg vooderdatud alumiiniumiga. Kahe kangakihi voltide vahele tekivad meekärje-kujulised õhukambrid.  Alumiiniumtöötlus teeb sellest  hea soojusjuhi ja ka pimendava kardina. Kärjeline struktuur aitab reguleerida ruumi temperatuuri: kärgedes paiknev õhk on hea soojusisolaator. Sellisel kardinal ei ole vertikaalseid nööre ega auguridasid näha ja seepärast sobib see ka ideaalselt pimendavaks kardinaks.

Kangaste kasutamisel tavapärastes tingimustes kestavad nende kasulikud omadused vähemalt 4 aasta jooksul kõrgena ning ei vähene oluliselt ka peale seda.

Harmtex salongi voldikkardinate profiilid

Kuna voldikkardina materjali – ja värvivalik on väga lai, siis ka kardina toeks olevaid profiile saab valida 13nes erinevas toonis.

Miks voldikkardin ehk plisseerkardin hea on?

 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada erikujulistele, nii kolmnurksetele, ümaratele kui ka teistele mittestandartse kujuga akendele.
 • Voldikkardina kangasse on pressitud püsivad voldid, mis aitavad seda kokku voltida ning kaunistavad tuba, kui kardin on avatud. Kerge ja struktuurne kardin mõjub toas hubasemalt ja pehmemalt kui sirge ruloo.
 • Voldikkardinat on võimalik paigaldada aknaraami sisse aga ka peale.
 • Voldikkardinat saab avada ülevalt ja alt mis laseb avada akna ülemise poole valgusele, jättes alumise poole kaetuks võõraste pilkude eest.
 • Harmtexi salongis pakutavaid voldikkardinaid reguleeritakse käepidemest,  puuduvad rippuvad nöörid ja ketid.
 • Voldikkardina puhul on võimalik ka erilahendus, mis võimaldab üheaegselt kasutada kahte erinevat materjali, näiteks ülemine pool läbipaistev, alumine pimendav. Nii on hea kasutada päeval läbipaistvat poolt ja õhtul (või valgetel suveöödel) pimendavat kardinaosa.
 • Harmtexi salongist tellitavate voldikkardinate maksimaalne  laius on 130 cm, kõrgus 220 cm. Laiemate akende puhul tuleks kardina mitme osalisena.

image001

Võta meiega ühendust ja oleme meelsasti Sulle ruumide sisustamisel abiks!

Saada oma soovidega e-kiri info@harmtex.ee või helista telefonil  5199 99 94.